sdfbgnhm,

Zúčastněte se hlasování v posledním kole SONB TADÝÝÝÝ!!!! =P

Další info o koníčcích!!!

10. února 2010 v 16:14 | Terýýýsek |  Koně
Čusík,posílám vám další informace o mých milovaných koníčcích+několik fotek.Určitě si přečti v celém článku.Jo a chtěla bych podotknout,že jsem informace nevymýšlela já!!


Uzdy a pomocné otěžě: Koně pomáhá vést uzdění.Existují různé typy,z nichž nejužívanější je uzdečka. Je to uzda se stíhlovým udidlem,které přitažením otěží vykonává tlak na jazyk,koutky huby a také na patro koně. Side pull a Bosal jsou uzdy bez udidla. Westernoví a rekreační jezdci je s oblibou používají při přiježďování mladých koní. Toto uzdění působí hlavně na nos a trochu na bradu koně. Pokud se kůň nechce nechat vést,vysoko zdvíhá hlavu a vzpírá se , když jezdec uchopí otěže, znamená to většinou, že je špatně přiježděný nebo, že jezdec někde dělá chybu. Proto používají někteří jezdci pomocné otěže, jako jsou vyvazovací a průvlečné otěže a martingal. Ty brání koni klást odpor, ale často jsou pro něj nepříjemné a bolestivé. Průvlečné otěže vedou od podbřišníku skrz kroužky udidla do ruky jezdce.

Lonžování: Lonžování je dobrý způsob, jak cvičit mladé koně a zvykat je na pobídky člověka, který je vodí. Ale pozor: kruh by nikdy neměl být příliš malý, protože lonžování v malých kruzích přetěžuje pohybový aparát zvířete. Mladé koně bychom nikdy neměli lonžovat příliš dlouho, aby se nezačali nudit. Při lonžování chodí kůň kolem člověka, který stojí ve středu velkého kruhu.

Sedla: Nejrozšířenější je univerzální sedlo. Lze ho použít jak k drezurnímu, tak ke skokovému a terénnímu ježdění. Univerzální sedlo však musí koni dokonale padnout, aby ho nedřelo a nezpůsobovalo mu otlaky. Pro menší koně, kteří nosí těžké jezdce, se často používá kozlíkové sedlo. Toto sedlo lépe rozkládá váhu na hřbet koně, podobně jako vojenské sedlo, které bylo dříve běžné u jízdních oddílů, kavalerie. Ještě lépe rozkládá váhu westernové sedlo. Proto mu mnoho rekreačních jezdců dává přednost před jinými sedly, přestože nejezdí ve westernovém stylu. Užívá se i měkké sedlo bez kostry, což je vlastně vypolstrovaná kožená deka s podbřišníkem a třmeny. Toto sedlo nezpůsobuje otlaky, ale neulehčuje jezdci zaujmout správný posez a není ani moc bezpečné. Kromě toho nerozkládá váhu jezdce na hřbet koně. Trvale a na delší trasy je nevhodné. Díky za přečtení a teď posílám fotky.Ppáá. Obrázky a Animace pro Lide
obrázky na profil lide.cz
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Co jezdíš??

Parkur. 24.7% (20)
Drezůru. 25.9% (21)
Western. 8.6% (7)
Dostihy. 7.4% (6)
Něco jiného. 18.5% (15)
Nejezdím. 14.8% (12)

Komentáře

1 wannda wannda | Web | 13. února 2010 v 11:13 | Reagovat

hezký obrázky a to lonžování superově napsaný...to ostatní vlastně taky.

2 ela ela | Web | 14. února 2010 v 12:11 | Reagovat

zajímavý a pravdivý informace.

3 Adééélka Adééélka | 18. února 2010 v 13:22 | Reagovat

mooooc hezký.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama